Cantini, Barbara, 1977-

Mortina 

Veselý a trochu strašidelný příběh o malé Mortině, která není jen tak obyčejná holčička, je trochu jiná než ostatní. Určeno čtenářům do deseti let. Mortina je holčička strašidlo.

Společně s tetou Neboženkou žije ve vile Rozvalince a tvoří nerozlučnou dvojici se svým psím kamarádem, chrtím albínem jménem Truchlík. Mortina by moc ráda měla stejně staré kamarády, se kterými by si mohla hrát a povídat, ale má přísný zákaz komukoliv se ukazovat. Mohli by se jí totiž leknout. Jednoho dne konečně nastane správná příležitost k seznámení - svátek Halloween! Mortina si ani nemusí vymýšlet kostým. Co se však stane, až děti z vesnice zjistí, že žádnou masku nemá?

 

archeolog

 

 

 

 

 

Stelmaszyk, Agnieszka, 1976-
Archeologické kroniky. Poklad královny Nefertiti

Anička s Barťasem nemůžou uvěřit svému štěstí. Odjíždí za svými rodiči do Egypta, kam byli povoláni k novému archeologickému objevu. Tajemná hrobka však nechce své tajemství vydat a děti brzy zjistí, že budou muset záhadu vyřešit na vlastní pěst. Bylo snad odkryto místo odpočinku krásné Nefertiti? Kdo všechno zná zapomenutou legendu a kdo odnesl sarkofág z hrobky? Dětem jsou ale v patách záludní lovci pokladů, kteří se nezaleknou ničeho. A žhavý pouštní písek by mohl tajemství navždy zasypat. Začíná závod o čas.

Novinky za posledních 30 dnů